وبلاگ

انواع کیف های همایش و سمینار

تولیدی کیف همایش

انواع کیف های همایش و سمینار

Production bag for seminar & congress

استفاده از کیف در مکان های متفاوت و در زمان های مختلف متناسب با موقعیت بعضا لازم و ضروریست . گاهی استفاده از کیف به جهت کامل کردن ظاهر فرد و گاهی به دلیل حمل وسایل مختلف ، مهم می باشد . مطمئنا کیفی که یک نفر برای مهمانی استفاده می کند و کیفی که برای سفر استفاده می شود با کیف همایش و سمینار  تفاوتهای زیادی در بخش‌های مختلف در تولیدی کیف،مانند جنس مواد اولیه، نوع کاربری و … دارند .

تاریخچه شرکت‌های تولیدی کیف و طراحی آن به قرن 16 میلادی بازمی‌گردد . زمانی که نیاز به این کالا احساس شده و از آن

زمان تا به حال انواع کیف ها دستخوش تغییرات بسیاری شده . این تغییرات در نحوه ی ساخت و تولید کیف ،جنس مواد اولیه و قسمت های مختلف کیف و حتی کاربری آن بوده است .

کیف مدرسه ،کیف دستی زنانه و مردانه ،کوله پشتی،کیف مناسب محل کار یا مهمانی ،کیف سمینار و کیف همایش و … همه و همه به سبب نیاز انسانها در طرح و شکل و رنگ های مختلفی ساخته شده اند. تولیدی کیف در گذر زمان به یک صنعت مستقل و جذاب تبدیل شد و بخشی از صنعت مد و فشن را تشکیل می‌دهد  که طراحان با استعداد و حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند . این روزها دو اصل مهم زیبایی و کیفیت از اصولیست که باید در طراحی کیف درنظر گرفته شود البته که اصولی همچون تناسب ،خلاقیت و… نیز بسیار مهم و قابل تامل هستند.

کیف های معمولی دارای یک حالت کلاسیک هستند که هیچ گاه از مد دور نبوده و نیستند، با این حال با گذر زمان و تفاوت هایی که در نوع پوشش و سلیقه ی افراد ایجاد شده است باعث شده تا برای حفظ تناسب بین پوشش و کیفی که به دست گرفته می‌شود طرح و مدل کیف ها نیز تغییر کند.گرچه همچنان کیف‌های به نسبت ساده و کلاسیک طرفداران خود را دارند و میزان وفاداری مشتریان آنها بالا است .

لازم به ذکر است ایجاد کاربری های جدید برای کیف ها و عدم کاربردی بودن یک مدل کیف برای همه ی مصارف یکی دیگر از دلایل نیاز جوامع گوناگون به طراحی و دوخت کیف های مختلف در سبک و مدل گوناگون می باشد. همچنین به سبب متفاوت بودن سطح درآمد افراد مختلف جامعه باید طراحان و تولید کنندگان هم به فکر تولید کیف ارزان و هم کیف های گران قیمت تر باشند .ساخت کیف ارزان که از کیفیت مطلوب و طرح قابل قبولی نیز برخوردار باشد را می‌توان هنر یک تولید کننده و طراح دانست . البته این روزها طراحان زیادی دست به طراحی کیف ارزان زده اند و تولید کنندگان نیز آنها را همراهی می کنند تا همه ی افراد جامعه بتوانند محصول مورد نیاز خود را تامین کنند.

این روزها  انواع کیف همایش وکیف سمینار مناسب با پوشش رسمی جلسات مختلف نیز طراحی و به بازار عرضه شده است . در این بازار کیف ارزان و گران  متفاوت با توجه به مواد اولیه‌ی استفاده شده ونوع دوخت و … وجود دارد تا سلیقه‌ی افراد مختلف را تامین کند .

در موقع خرید کیف دستی ,نیاز شما یکی از مهم ترین مواردیست که باید مورد توجه قرارگیرد نه تنها ظاهر جذاب یک کیف برای شما باید مهم باشد بلکه راحتی و لذت بردن از آن هنگام استفاده و حمل آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است .

زیبایی ،کیفیت ساخت و تولید،متناسب بودن کیف با پوشش و محلی که از کیف استفاده می شود و … در صورتی که درست بررسی شود باعث بدست آمدن نتیجه ای لذت بخش از خرید و استفاده از آن محصول می گردد.

همانطور که می‌دانید کیف های دستی ،مخصوصا کیف سمینار جهت حمل کاغذ،کتاب،کاتالوگ و بروشور ،لپ تاپ ،اسناد و … طراحی شده اند که بسته به موقعیت و حجم و وزن کالاها انتخاب کیف همایش و یا کیف سمینار مناسب قابل تغییر است. شما می‌توانید تعدادی کیف مناسب از قبل تدارک ببینید هرکدام از این کیف های آماده شده باید برای شرایط و موقعیتی پیش بینی شده کارایی لازم را داشته باشد.

قبل از اینکه انواع کیف همایش و کیف سمینار های موجود را بررسی کنیم به توضیح برخی از عوامل مهم در انتخاب کیف سمینار می پردازیم.

مواد اولیه

یکی از عواملی که در انتخاب کیف تاثیر بسزایی دارد مواد اولیه ای است که کیف از آن ساخته می شود. برخی از افراد کیف های چرمی که القا کننده ی حس قدرت هستند را می پسندند و در مقابل هستند افرادی که دوستدار طبیعت اند و ترجیح می دهند از چرم طبیعی در تولیدی کیف استفاده نشده باشد لازم به ذکر است اغلب این مواد هزینه ی کمتری در مقابل چرم طبیعی دارند و هرکدام از این مواد که در ساخت کیف استفاده می شوند جلوه ی ویژه و متفاوتی در ظاهر و ساختار کیف ایجاد میکنند حتی تفاوت در انواع مواد اولیه باعث ایجاد تفاوت در میزان تیرگی یا روشنی رنگ کیف هم می شود.

اگر شما جزو افرادی هستید که تجهیزات عکاسی یا علمی با خود حمل می‌کند که نیاز به مراقبت ویژه ای دارند باید کیفی با جنس محکم و مقاومت بالا انتخاب کنید ،مطمئنا انتخاب کیفی با بدنه ی مستحکم و از جنس مرغوب باعث افزایش ایمنی ابزار شما می گردد.

کیف های ضد آب یا کیف هایی که بدنه ی مقاوم در برابر خراشیدگی یا پارگی دارند نیز گروه پرطرفداری هستند از یک سو با بالا رفتن مقاومت کیف عمر کیف افزایش می یابد و از سویی دیگر حمل وسایل و مدارک و ابزار با اهمیت با خیال آسوده ای صورت میگیرد. شاید در این حالت مجبور باشید که از خرید یک کیف ارزان چشم پوشی کنید و هزینه ی بیشتری برای خرید کیف انجام دهید ولی مطمئن باشید که این کار ارزش دارد زیرا باعث حفظ و نگهداری وسایل ,ابزار و … می شود که شاید از ارزش ریالی و یا اهمیت بالایی برخورد دار هستند.

رنگ

رنگ کیف شما ارتباط مستقیمی با نوع و محیط کار شما دارد شما می توانید از یک کیف دستی با رنگ مشکی،قهوه ای مایل به قرمز یا قهوه ای استفاده کنید . قهوه ای تیره و روشن شایع ترین رنگها در کیف های همایش و سمینار هستند این رنگ ها خود نشان دهنده ی قدرت و رفاه می باشند و این حس را به بیننده القا می کنند ،اگر کار شما کمی غیر رسمی تر است می توانید از رنگ های روشن تر و سبک تر استفاده کنید.

علاوه بر اینها وجود برخی رنگها و یا قطعات فلزی دربعضی کیف های زنانه حس حرفه ای بودن و قدرت را منتقل می کند. بعضی از افراد علاوه بر تمرکز بر رفتار و گویش برای القای حس قدرت به فرد مقابل با انتخاب پوشش مناسب و ابزار و وسایل مختلف از جمله کیف خود در این زمینه و برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنند.

سبک و مدل

سبک مورد نظر و نیاز شما میتواند بسیار به محیط کار شما وابسته باشد اگر محیط کار شما بسیار رسمی است باید برای استفاده‌ی روزانه از کیف دستی و یا کیف سمینار رسمی و ترجیحا با رنگ تیره استفاده کنید ولی اگر محیط غیر رسمی تر است شما می‌توانید زمان جلسات ،همایش ها و سمینارها از کیف رسمی استفاده کنید در این صورت شما به دوگروه کیف برای شرایط متفاوت احتیاج دارید .

 

MESSENGERS

این کیف چرمی مناسب استفاده با کت و شلوار می باشد . وجود جیب های چند منظوره و زیپ دار باعث می شود تا تمام وسایل شما به خوبی در کیف جای گیرد و محافظت شود همچنین دستگیره های مناسب و راحت جهت حمل و بند شانه ای قابل تنظیم برای راحتی بیشتر شما در این کیف وجود دارد . این کیف دارای مقاومت بالایی می باشد و برای عکاسان یا افرادی که ابزار و وسایل خاص و حساس حمل می کنند گزینه ی خوبی به حساب می آید .همچنین می توانید با خیال راحت مدارک و اسناد مختلف که باید در هنگام جا به جایی محافظت شوند را با این کیف جا به جا کنید.

این کیف سمینار در عین سادگی می تواند انتخابی مناسب جهت حمل تمام وسایل مورد نیاز شما در جلسه باشد و انتخاب لباس مناسب و هماهنگ با این کیف کار ساده تریست . افرادی همچون دانشجویان و یا مسافران که ترجیح می دهند بعضی اوقات رسمی باشند و بعضی اوقات غیر رسمی می توانند به خوبی از این کیف بهره برند.

Carryall or Holdall

افرادی که زمان زیادی را در سفر هستند می توانند از این کیف استفاده کنند . این کیف فضای کافی جهت قرار دادن وسایل شخصی و مود نیاز نیز دارد . این سفرها می تواند سفر کاری یک یا دوروزه باشند که نیاز نیست چمدانی بزرگ حمل شود و یا امکان حمل کوله پشتی و چمدان وجود ندارد. استفاده  این کیف در جلسات رسمی رایج نیست و بیشتر به عنوان کیف دستی مناسب برای جلسات و سفرهای کاری برای مدت کوتاه امکانپذیر است.

Tote bag

این کیف ها دارای ظاهری عمودی و باریک هستند و مناسب برای لپ تاپ، نت بوک و … می باشد. با توجه به محیط کار خود می توانید استفاده های مختلفی از آنها برای موارد متفاوت داشته باشید . به طور مثال این سبک کیف برای جابجایی اسنادی که اصلا نباید خراب شوند و مدارک باید کاملا صحیح جا بجا گردد مناسب می باشد.

Laptop bag

کیف لپ تاپ از جمله کیف هایی است که در طرح و مدل های مختلف توسط قشر های متفاوت جامعه مورد استفاده قرار می گیرد . مدل های مختلف آن مثل کوله پشتی و طرح های اسپرت و مدل های رسمی آن نوعی کیف سمینار محسوب می شود که علاوه بر لپ تاپ می تواند اسناد و مدارک را نیز در خود جای دهد.

این نوع کیف دارای محافظ های ویژه جهت مراقبت از لپ تاپ شما می باشد،اکثر این کیف ها دارای جیب و بخش های تفکیک شده ی متعدد جهت حفظ وسایل جانبی لپ تاپ و همچنین دیگر وسایلی که شما مجبور به حمل آن هستید به کار می روند .

در دنیای بیزینس امروز نوع کیف دستی قابل انتخاب است و شما موارد متعددی جهت انتخاب دارید. لازم به ذکر است همانطور که در سمینار،جلسه و… نوع پوشش شما بسیار مهم است کیفی که شما همراه خود دارید نیز مهم می باشد و نوع انتخاب شما در دید کلی طرف مقابل تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است با کمی مطالعه و تحقیق تلاش کنید تا چند کیف مناسب شرایط رسمی و غیر رسمی آماده سازید و برای موقعیت های مختلف با خیال راحت از آنها بهره مند شوید.

 کیف لپ تاپی عالی

کیف لپ تاپ سه کاره MF24

Padfolio

این کیف کوچیک ترین کیف همایش در حال حاضر است . این کیف کوچک یک راه مناسب برای ایجاد یک تاثیر بزرگ است و  به علت نوع ساختار و اندازه ی این کیف فقط اجسام کم حجم مسطح در این کیف قرار میگیرند.

اندازه و ساختار کیف در انتخاب آن بسیار مهم است زیرا باید توجه داشته باشید تا کیف همایش یا سمینار شما جای کافی برای همه ی وسایل شما دارد. اگر قرار است در جلسه ای شرکت کنید که به تعدادی وسیله مختلف ،کتاب و ابزار احتیاج است انتخاب این کیف درست نخواهد بود اما برای جلساتی که به مدارک و ابزار خاصی احتیاج نیست این کیف در عین سادگی ظاهری بسیار شیک دارد.

Portfolio

این نوع کیف به نوع قبلی بسیار شبیه است و اصلی ترین تفاوتشان وجود دستگیره دربالای کیف است. البته عدم وجود دستگیره ی مناسب شاید باعث شود که آن کیف توسط مخاطب انتخاب و خریداری نشود ولی با اضافه شدن یک دستگیره میتوان نظر تعداد زیادی از مخاطبان را تامین و کالای مورد نیاز و مفید برای آنهارا به دستشان رساند.

NEWSBOY BAG

این مدل را میتوان ورژن ساده تر و قدیمی تر MESSENGERS ها دانست . در گذشته مسئولان توزیع روزنامه از این کیف استفاده می کردند اما امروزه به عنوان کیف سمیناری ساده مورد استفاده قرار میگیرد.

 

Clutch Bag

این نوع کیف را می‌توان یک کیف دستی کوچک برای وسایل ضروری دانست . مدل زنانه و مردانه ی این کیف مستطیل شکل با چند جیب است استفاده از این کیف در هردو موقعیت رسمی و غیر رسمی ممکن است به لباسی که شما برای ان شرایط انتخاب می کنید حالت رسمی یا غیر رسمی را به کیف می دهد. از این کیف در حالت رسمی ،فقط در شرایطی می‌توان به عنوان کیف سمینار استفاده کرد که حمل وسایل اضافی ضرورتی نداشته باشد.

Attaché

این کیف ها بزرگترین کیف سمینار موجود هستند ،در گذشته سفیرها و دیپلمات ها از این نوع کیف استفاده می کردندو اسم این کیف از لغت فرانسوی attaché گرفته شده .

ساختار این کیف یک جعبه ی مستطیل شکل است که از دو بخش جداگانه تشکیل شده است بدنه ی این کیف از آلومینیوم ساخته شده است و امروزه در سایز و رنگ و مدلهای مختلف ساخته میشود و مورد استفاده قرار می گیرد .

 

Shoulder bag

این کیف به دلیل ظاهر و ساختاری که دارد جزو کیف همایش و کیف سمینار های کمی غیر رسمی قرار دارد ،به علت فضای کم و محدود آن برای جلساتی خاص و یا استفاده ی روزانه قابل استفاده و کارآمد تر است. بند این کیف روی شانه و خود کیف در پهلوی شما قرار می گیرد.

کیف دوشی با قیمت مناسب

کیف دوشی 1821

 

در ادامه از بعضی تغییراتی  که می تواند باعث ایجاد تفاوت در ساختار کیف ها گردد به اختصار یاد میکنیم این نکات و موارد باعث ایجاد نسل جدیدی از طرح ها نیز شده اند.

انواع کیف ها با ظاهری راحت و جالب توجه از جنس چرم با پوشش پلی استر و یا کیف هایی در سایز و رنگ های مختلف که این امکان را به شما میدهند تا هر اندازه ای را که میپسندید به عنوان کیف همایش یا سمینار خود استفاده کنید.

وجود کیف های مقاوم در برابر ضربه و رطوبت و همچنین کیفهایی دارای جیب های مختلف برای تفکیک لوازم جانبی لپ تاپ با نظم بخشیدن به وسایل مختلف موجود درکیف یکی از مزایای این گروه محسوب می گردد.

همانطور که در پروسه‌ی تولید کیف، ظاهر بیرونی، نحوه‌ی دوخت کیف، تمیزی دوخت و … مهم است تمیزی دوخت کیف از داخل،سایز و اندازه ی جیب های داخلی کیف و مواد اولیه به کار برده شده در داخل کیف سمینار شما که کمتر دیده می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است برای مثال همانقدر که استفاده از زیپ ها و یا دگمه های با کیفیت در جیب های خارجی مهم است استفاده از کالای مرغوب در بخش های داخلی و دور از چشم نیز اهمیت دارد.

مشخصان کیف مناسب:

شاید بتوان گفت اموزه کیفها یکی از ضروریترین مایحتاج م در کارهای روزمره به حساب می آیند. مثلا در هر سفر درون شهری نیز ما به حمل وسایلی همراه خود نیاز داریم.کمترین این وسایل شامل کارت ها و مدارک شناسایی است تا بعضی از افراد که وسواس این را دارند که حتی وسایلی که شاید هر روز مورد استفاده قرار نگیرد را برای مواقع ضرورت همراه خود حمل کنند.

پس با این حساب سایز کیفی که هر فردی استفاده میکند بستگی به دیدگاه او در مورد وسایل مورد نیاز در مکان های مختلف دارد.

  

یک خانم خانه دار ممکن است در سفرهای درون شهری خود فقط کیف پول خود را همراه ببرد، دانشجویان به دلیل لزوم حمل کتابها و جزواتشان از کیف دانشجویی که به آن کیف همایش هم میگوییم و بعضا از کوله پشتی استفاده میکنند.

کیف پول چرم طبیعی در رنگبندی

کارمندان محترم از کیف اداری که معمولا شامل کیف چرم طبیعی یا کیف چرم مصنوعی میباشد استفاده میکنند که به دلیل استحکام در قالب کیف، مدارک را سالم نگه میدارد.

کیف های مسافرتی و کیف پاسپورتی نیز از دیگر کیفهای مورد استفاده ی ما می باشد. همچنین ساک دستی هم بعضا در موارد متعددی مورد استفاده قرار میگیرد خصوصا هنگام رفتن به خرید.

کیف پاسپورتی چرم 61

جدای از وسایلی که ما همراه خود حمل میکنیم سلیقه ی شخصی هر فرد نیز در انتخاب کیف موثر است.و انفاقا باید شرایط اقتصادی را نیز در این انتخاب کاملا دخیل دانست چرا که شما با هر سلیقه ای باید متناسب با میزان درآمد خود خرید کنید.

یکی از نشانه های انتخاب مناسب ، خرید کیف باکیفیت بالا و قیمت پایین است. خریدن کیف ارزان که از کیفیت پایینی برخوردار باشد در اصل دور ریختن پول است. وقتی ما میتوانیم از خریدمان رضایت کامل داشته باشیم که مبلغ پرداختی مان در مقایسه با کیفیت کیف کم به نظر برسد.

برای خرید کیف ارزان یکی از راهها حذف واسطه است.مسلما در خرید کیف وارداتی شما نمیتوانید واسطه را حذف کنید مگر اینکه خود به خارج از کشور سفرکنید که این امر مستلزم هزینه ای دیگر است. اما وقتی شما در پی خرید کیف تولید داخل کشور باشید مسلما میتوانیدیک کیف ارزان قیمت خریداری کنید و چه بسا اگر در پی یافتن تولیدی کیف باشید با حذف واسطه گری و دلالی در این پروسه خرید مسلما میتوانید در پرداخت خود صرفه جویی کنید. ضمن اینکه با خرید از تولیدی کیف به گردش چرخ اقتصادی داخلی کمک کرده و با یک تیر دو نشان میزنید.اول خرید کیف ارزان و دوم حمایت از کالای داخلی.

ضمن اینکه توجه داشته باشید که در امر تولید همیشه رقابت بین تولیدکنندگان کیف وجود دارد و این رقابت به نفع مصرف کننده است زیرا تولیدی کیف مسلما حداقل سود را در نظر میگیرد زیرا تولید در تیراژ بالا حتی با سود کم نیز برای تولیدی کیف مناسب است. پس این امر باعث میشود که شما بتوانید یک کیف ارزان را با کیفیت بالا خریداری کنید.با مقایسه قیمت کیفها در تولیدی کیف و فروشگاه کیف متوجه میشوید که تفاوت فروش کیف بین این دو مجموعه چقدر زیاد است.

با خرید کیف با قیمت مناسب مسلما احساس بهتری از خرید به شما دست میدهد.

اقلامی که تولیدی کیف به تولید آنها میپردازد شامل:

کیف دانشجویی-کیف همایش یا کیف سمینار– کیف دوشی – کیف چرم طبیعی – کیف چرم مصنوعی – کیف پول – کیف پول چرم – کوله پشتی مدارس -کوله پشتی کوهنوردی – کوله پشتی مسافرتی – کیف دستی – کیف پاسپورتی – کیف کمری – کیف سه کاره (به سه شکل قابل استفاده است:کیف دستی ،کیف دوشی و کوله پشتی)

ساک دستی سوزنی – ساک دستی ترکیبی – چمدان مسافرتی در سایزهای مختلف- ساک حجاج – کوله پشتی کربلا – کوله پشتی پیاده روی – کوله پشتی اربعین – کوله پشتی چرخ دار مناسب سفر و …

این مجموعه هایی که نام بردیم خود شامل دهها زیرمجموعه هستند که زیرمجموعه ها یا برگرفته از جنس کیف و لوازم به کاررفته در ساخت کیف هستند مانند تنوع زیپ و آستر و …  ویا برگرفته از سلایق و خلاقیتهای طراحان کیف می باشند.

که این امر تنوع کیف را بسیار زیاد کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *