مقالات, چرم, کیف

کیف چرم، انتخاب خوش پوش ها

کیف چرم طبیعی

کیف چرم، انتخاب خوش پوش ها

کیف چرم در صنعت مد قدمت بسیار طولانی دارد. در واقع از زمانی که چرم به عنوان یکی از منسوجات بسیار قیمتی و با ارزش شناخته شد، کیف چرم نیز با هدف حمل و انتقال اشیا وارد بازار شد. البته در ابتدا تولیدی کیف چرم به شکلی کاملا ساده و ابتدایی بود اما چنانچه می دانید اکنون انواع طرح ها و مدل های مختلف وجود دارد که کوله پشتی چرم و ساک های چرمی برخی از آن ها هستند. صنعت چرم از ۳۰۰۰ سال پیش مورد استفاده و توجه قرار گرفته و کشورهای مختلفی امروزه در این صنعت سرآمد شده اند. کشورهای ایتالیا و ترکیه تولید قابل توجهی از چرم دارند و سالانه میلیاردها از صنعت چرم درآمد دارند. جالب است بدانید این صنعت در ایران هم جایگاه خوبی دارد. چرم تولید شده در ایران از جمله چرم های مرغوب و مورد توجه صنعت پوشاک می باشد.

کیف چرم

کیف چرم ۶۸

 

چه نوع کیف چرمی مناسب استایل شما است؟!

کیف چرم زنانه و مردانه در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شود. در واقع هیچ محدودیتی در مدل و اندازه تولید کیف چرم وجود ندارد. اما مسلما هر کیفی مناسب همه نخواهد بود. به عنوان مثال کیفی که برای یک گردش دوستانه استفاده می کنید با نوعی که برای خرید نیاز دارید بسیار متفاوت است. بنابراین بیایید به انواع کیف های چرمی طبیعی و مصنوعی، نگاهی بیاندازیم تا ببینیم چه کیفی مناسب ما می باشد.

 

چرم طبیعی یا چرم مصنوعی، کدام کیف چرمی بهتر است؟!

کیف چرم می تواند از دو نوع چرم طبیعی و چرم مصنوعی تولید شود. چرم طبیعی ماده ای با قدمت بسیار بالا و البته جنسی بادوام محسوب می شود که از پوست حیوانات به شکل خام بدست می آید. این نوع چرم با توجه به دوام، راحتی، زیبایی و انعطاف پذیری بالایی که دارد نسبت به نوع مصنوعی آن برتر است. اما برخی از افراد هم هستند که به دلیل اهمیت زیادی که به حیوانات می دهند، استفاده از چرم طبیعی را برای مصارف تولیدی لباس مناسب نمی دانند. در چنین شرایطی چرم مصنوعی وارد بازار می شود که در مواردی مانند تولیدی اسباب و اثاثیه منزل مانند مبل و روکش صندلی و ساخت بسیاری از انواع پوشاک کاربرد دارد. البته ناگفته نماند قیمت چرم طبیعی و چرم مصنوعی نیز چندان که باید قابل مقایسه با یکدیگر نیست. هرچند چرم مصنوعی نیز در تاریخ جایگاه بلند مدتی دارد بطوریکه حتی قدمت برخی از آن ها به قرن ۱۹ میلادی نیز بر می گردد.

کیف چرم مصنوعی

 

آیا تولیدی کیف چرم فقط برای بانوان می باشد؟!

کیف چرم چنانچه گفتیم در انواع مدل ها تولید می شود که اغلب بانوان در مصارف روزانه، مهمانی ها و خرید خود از آن استفاده می کنند اما تولید کنندگان کیف چرم برای تنوع هم شده گاهی اوقات برخی از کیف های چرم را برای استفاده در کسب و کار و مشاغل مختلف تولید می کنند. کیف های چرمی لب تاب یکی از این موارد می باشد. در چنین حالتی دیگر نمی توان کیف چرم را فقط مناسب بانوان دانست. چه بسا کیف های دستی مناسب حمل مدارک و کتاب و … در مدل های بسیار کاربردی تولید شده است برای آقایان، بانوان، دانشجویان و دانش آموزان مناسب است.

کیف چرم ارزان قیمت

کیف چرم۲-۴۲

رنگبندی کیف چرم

کیف چرم در انواع رنگ های متنوع در بازار تولید و به فروش می رسد. چرم طبیعی کیفیت مطلوب تری دارد اما برخلاف باور عمومی فقط رنگ های سیاه و قهوه ای نیستند که به انواع چرم اختصاص دارند. در واقع استفاده از صنعت رنگرزی سبب شده است تا محصولات چرمی در انواع رنگ بندی یافت شوند. البته رنگ های روشن تر بیشتر در انواع چرم مصنوعی دیده می شود. رنگ هایی مانند بنفش، نارنجی، سبز، آبی، صورتی یا هر رنگ دیگر که دلخواه شما باشد.

تولیدی کیف چرم اداری

کیف چرم اداری

کیف چرم طبیعی با کیفیت

کیف چرم طبیعی کد ۱۵۰

تولیدی کیف چرم اداری

کیف چرم طبیعی اداری کد ۱۰۰

کیف چرم طبیعی با قیمت مناسب

کیف چرم طبیعی کد ۱۳۱

 

چرم طبیعی فقط از پوست حیوانات بدست می آید؟

کیف چرم طبیعی فقط از پوست حیوانات بدست نمی آید. شاید اسم چرم گیاهی به گوشتان خورده باشد. در واقع رنگ های گیاهی اصلی ترین ویژگی چرم های گیاهی محسوب می شوند. البته این نوع چرم با توجه به اینکه همخوانی بیشتری با محیط زیست دارد مورد توجه خیلی از افراد قرار می گیرد. هرچند یکی از معایب این نوع چرم طبیعی، ناپایداری آن در آب می باشد که سبب سفت شدن و شکنندگی آن خواهد شد. از همین روی در زمان های قدیم از چرم طبیعی گیاهی آب خورده برای ساخت برخی از زره ها در جنگ استفاده می شد.

چرم از ماهی سالمون، یا شتر؟!

کیف چرم می تواند از چرم طبیعی حیوانی مانند چرم گوسفند، چرم گاو، چرم شتر و در برخی کشورها با چرم حیوانات خاص مثل آهو و حتی کروکودیل ساخته شود. چرم شتر به دلیل دوام بیشتر و نرم بودن زیاد در صنعت کیف طرفداران بسیاری دارد. این چرم به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت و همچنین راحتی در دوخت روز به روز بر طرفدارانش افزوده می شود. شاید کیف پولی که اکنون در دست خود دارید یا کمربندی که هر روز از آن استفاده می کنید روزی یک ماهی سالمون بوده! بله تعجب نکنید چرم ساخته شده از پوست ماهی سالمون از درجه کیفی بسیار بالا می باشد که به دلیل تراکم بالای آن بسیار با دوام تر از سایر پوست های متداول است. اما باید برای تهیه این نوع کالا که با چنین چرم مرغوبی ساخته می شود هزینه بسیار زیادی متحمل شوید. چرم گاو در دنیا و به خصوص در ایران به دلیل فراوانی در تولید و ارزان بودن بیشتر در صنعت کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد. کیف چرم خوب می تواند از انواع مختلف چرم های ذکر شده ساخته شود. اما امروزه چرم مصنوعی در تولید کیف و کمربند و کفش جایگزین انواع چرم طبیعی گشته، که از دوام و انعطاف کمتری نسبت به نوع طبیعی آن برخوردار می باشد.

 

بهتر از این نوع چرم پیدا نخواهید کرد…

کیف چرم چه از چرم طبیعی و چه از چرم مصنوعی تولید شود می تواند انواع مرغوب و یا نامرغوب داشته باشد. از انواع مرغوب چرم های طبیعی می توان به چرم مراکشی، چرم اسب و چرم روسی اشاره کرد. چرم مراکشی به دلیل جنس مرغوب و انعطاف پذیری که دارد در دوخت کیف چرمی، کاربرد زیادی می تواند داشته باشد. این در حالیست که چرم اسب به دلیل ساختار ضدآبی که دارد مناسب کفش های چرمی است. چرم روسی نیز با اینکه در ابتدا فقط در کشور روسیه تولید و تهیه شده بود اما اکنون در اغلب کشورهای پیشرفته یافت می شود.

کیف چرم طبیعی ارزان

کیف چرم طبیعی کد ۱۴۵

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *